Opravy a úpravy brýlí

 

 

Téměř každý z nás má doma nějaké brýle (sluneční, dioptrické, sportovní,...). Brýle ovšem mají svou životnost, kterou můžeme správnou péčí a údržbou prodloužit. Pokud se o své brýle nebudeme starat nebo s nimi budeme dokonce špatné zacházet, jejich životnost se tím výrazně zkráti. Abychom udržely brýle ve stavu, v jakém byly při koupi, stačí dodržovat pár pravidel. Pokud i přes to nastane nějaký problém, neváhejte se na nás obrátit a my vám rádi pomůžeme.

 

Pokud chcete prodloužit životnost vašich brýlí dodržujte následující zásady:

 

Neodkládejte brýle skly na plochu, ale do pouzdra. Nasazujte brýle oběma rukama, aby nedošlo k pokřivení stranic. Nenoste své brýle zavěšené na krku, snadněji se poškodí o součásti oděvu. Pokud nosíte brýle vsazené do vlasů, riskujete jejich snadný pád a přílišné roztažení stranic. Nevystavujte brýle extrémním teplotám.

 

 

Jak nejlépe čistit brýle?

 

1. Obruby omyjte pod tekoucí vodou za použití tekutého mýdla nebo speciálního čistícího spreje na brýle. Poté je důkladně opláchněte vodou a vysušte utěrkou z mikrovlákna.

2. Za sucha na brýle dýchněte (zamlží se) a suchou utěrkou osušte.

3. Nikdy nečistěte skla na sucho (bez zvlhčení). Vyvarujte se papírových ubrousků- jejich základem je dřevo a může dojít k poškrábání čoček.

4. Nechte si u nás v optice vyčistit brýle pomocí ultrazvuku, který zbaví povrch čoček mastnot a usazenin.

 

 

Servis brýlí:

 

Při jakémkoliv poškození nebo pokřivení brýlí se je nesnažte upravovat sami. V naší optice vám rádi obruby srovnáme, dotáhneme šroubky, vyměníme sedla nebo koncovky, stáhneme stranice, upevníme vypadlé sklo, sletujeme zlomenou část a podobně.

 
© 2016 Optika Novotný