Měření zraku

 

 

 

V naší optice provádí měření zraku zkušený optometrista. Výhodou vyšetření optometristou oproti očnímu lékaři je čas, který vám může věnovat a díky tomu se zaměřit i na nejjemnější detaily. Nevýhodou je, že v současné době toto vyšetření nehradí zdravotní pojišťovny. U nás v optice však za tuto službu neplatíte, pokud si zakoupíte kompletní brýle. Samotné vyšetření zraku trvá asi 20-30 minut.

Optometrista je kompetentní nejen měřit zrak, ale také aplikovat kontaktní čočky a provést kontrolu stavu oka. S očním onemocněním vám bohužel nepomůže, v takém případě je nutné navštívit očního lékaře. Optometrista také nemůže vyšetřovat děti do 15 let.

 

 

Postup měření v naší optice:

 

1. Vstupní pohovor se zákazníkem o jeho potřebách a problémech.

2. Objektivní počítačová refrakce: toto vyšetření stanoví za pomocí přístroje autorefraktometr předběžnou a téměř přesnou diagnózu vašeho zraku.

3. Subjektivní refrakce pro vidění do dálky, na blízko a střední vzdálenost: s využitím zkušebních testů (polarizace, optotypové znaky a další speciální testy) je stanovena skutečná oční vada zákazníka a výsledkem jsou přesné dioptrické hodnoty pro vidění na požadovanou vzdálenost. Tato subjektivní refrakce je stanovena s ohledem na individuální pohodlí každého zákazníka.  

a. Testování pocitu zákazníka v pohybu a venkovním prostředí.

b. Návrh nejvhodnějších brýlových čoček (upřednostňujeme individuální potřeby zákazníka včetně cenové kalkulace).

 

 

Na základě tohoto postupu můžeme našim zákazníkům garantovat plnou zodpovědnost za naměřené dioptrie - pokud s hotovými brýlemi nebudete spokojeni, garantujeme, že vám na základě nového měření zraku zhotovíme brýle nové.

 
© 2016 Optika Novotný